faster than light recenze

Faster Than Light

Rebelové vyhráli, pro Federaci to znamená téměř definitivní konec. Jste pro ně poslední naděje!


  • Žánr: rogue-like
  • Vývojář a vydavatel: Subset Games
  • Dostupné na Steamu
  • Rok vydání: 2012
  • Minimální požadavky: Procesor: 2 GHz, RAM: 1 GB RAM, Grafika: 1280x720 minimální rozlišení, podpora OpenGL 2., grafická karta 128 MB VRAM, Harddisk: 175 MB

Vaší misí je dopravit se na poslední jakž takž fungující vesmírnou základnu a střetnout se s mateřskou lodí Rebelů. Tohle nejsou Hvězdné války, kde jsou Rebelové automaticky ti hodní, takže žádného Luka Skywalkera nečekejte. Nevím, co Federace Rebelům udělala, ale pronásledovat vás přes půl galaxie jim zřejmě pro ten pocit uspokojení stojí.

Ve hře budete spravovat vaši kosmickou loď, instalovat na ni nové moduly, snažit se přežít následujících 8 sektorů, a přitom prchat před Rebely, piráty, a kýmkoliv koho zbytečně namíchnete, bojovat pomocí svých zbraní v jednoduchém, ale zábavném bojovém systému, a také se starat o svou posádku, jejíž smrt znamená instantní game over.

Skvělá vlastnost hry je její znovuhratelnost díky tuně odemykatelných lodí. Každá loď má přitom 3 odemykatelné layouty a to zaručuje téměř nekonečnou zábavu. Hra obsahuje množství eastereggů a je na ni odkazováno i ve hře z nedávné minulosti od stejného týmu, Into the Breach, kterou mimochodem také vřele doporučuji.

Ačkoliv to zní divně, jeden z největších plusů hry je její obtížnost. Skvělý náhodný generátor úrovní zaručuje zábavnost další hry a vytváří klasické dilema „ještě jednou si zahraju a jdu spát“. Sci-fi zasazení je další klíčová vlastnost hry. Vezměte si například mimozemské rasy. Jsou tu zastoupené všechny archetypy: Hmyzáci, roboti, energetické bytosti, mimozemšťané vypadající jakou kameny a jejich mírumilovná krystalická odrůda.

Na hře se mi nejvíc líbí sci-fi setting a generátor náhodných čísel, zde použitý pro design úrovní, který je na podobně skvělé výši jako v nedávném Rimworldu, kde byl použit pro generaci příběhů.

Moje hodnocení: 89%

Napsal: Honza Kupský

About the author

GamepadCrew

Nejlepší recepty inspirované videohrami. Zvedněte se ze židle a pojďte si uvařit podle vašich oblíbených příběhů! Povedeme vás krok za krokem.


>