fallout new vegas

Fallout New Vegas

Skvělá hra z Nevady, život ve světě po nukleární válce. Stupeň radiace: vysoký!


  • Vývojář: Obsidian Entertainment
  • Vydavatel: Bethesda Softworks
  • Rok vydání: 2010
  • Platformy: PC, Xbox 360, PS3
  • Žánr: RPG

Fallout New Vegas je RPG od původních autorů Falloutů 1 a 2, kterým značku a engine propůjčila Bethesda. Hra vyniká převážně v storytellingu, jehož kvalitou jsou Obsidiani pověstní. Hra se odehrává v okolí New Vegas, posledním ostrůvku předválečného blahobytu v postapokalyptické Nevadě, která se popravdě co do klimatu moc nezměnila. Centrálním pilířem příběhu je konflikt mezi dvěma „velmocemi“, otrokářskou Caesarovou legií a Republikou Nová Kalifornie, která se inspiruje předválečnými ideály.

Na hře mě opravdu baví skvělý příběh: hra začíná v městečku Goodsprings, kde se jako kurýr probouzíte u místního doktora poté, co vás parta banditů přepadla, ukradla cennou zásilku a přitom vám jen tak mimochodem vpálila jednu ostrou do kebule. V okolí se potuluje xenofobní banda lidí se zálibou ve zbraních větší než má průměrný americký vidlák. Tahle partička podivínů se usídlila ve staré vojenské základně, a jejich největším přáním je vyzvednout starý Boeing B-29 ze dna místního jezera. A to je jen jeden z příkladů vtipných a neortodoxních frakcí z Falloutu New Vegas. Neváhejte a hrajte, uvidíte, kam vás příběh zavede!

Moje hodnocení: 94%

Jídlo & Fallout New Vegas

Ve Falloutu New Vegas je mnoho typů jídel, převážně z předválečné doby, ale upravených na dostupné ingredience, příkladem budiž páračský steak. Najdou se však i jídla, která díky konzervantům vydržela dodnes, třeba sušenky Rozmarný mladík.

About the author

GamepadCrew

Nejlepší recepty inspirované videohrami. Zvedněte se ze židle a pojďte si uvařit podle vašich oblíbených příběhů! Povedeme vás krok za krokem.


>